Streamování

Streamování (video přímý přenos), videozáznamy a videoklipy

Živé vysílání z konference, přednášky, kulturní, nebo sportovní akce Vám přináší nové interaktivní možnosti.
Diváci se mohou prostřednictvím Facebooku aktivně zapojit v diskusi, psát otázky, komentáře, dávat lajky.
Vaše akce se může sdílet na různých profilech a sledovanost se tak může dostat na opravdu vysoká čísla.
Pokud naopak vyžadujete vysílání jen v uzavřené skupině, můžeme vysílání kódovat heslem.
Kromě Facebooku streamujeme také přes Youtube a další moderní platformy.
Televizní odbavovací systém – živé prostřihy z více kamer, vkládání reklam, videí, titulků, prezentací, log.
Všechny Vaše akce také nahrajeme do videozáznamu a sestříháme Vám i videoklip.

Ukázky streamování (záznamy přímých přenosů)

Euroliga Basketbalu – pro TV Europe, 8 kamer

Ženská Basketbalová liga – pro ČT4 Sport HbbTV a TV COM, 6 kamer

Zbrojovka Brno – pro Star Media, 5 kamer

Brněnský půlmaraton – pro TV COM, 7 kamer

Schody AZ nahoru – pro TV COM, 5 kamer

Vánoční online koncert skupiny Pohledy, 9 kamer

Konference Tour de Fleet z brněnského Masarykova okruhu, 3 kamery

Eurokonference Rodina a Profese z Valdštejnského paláce, sálu Senátu Parlamentu ČR

Ukázky videoklipů

Ondra a Alexandra – svatební videoklip

Sunrise Marathon – sportovní videoklip

Mistrovství Evropy horských kol – celkový sestřih z akce pro domácí a zahraniční média

Mistrovství ČR horských kol – sportovní sestřih pro domácí a zahraniční média

Mezinárodní strojírenský veletrh – firemní videoklip

Vírský oblastní vodovod – dokumentární film

90 let autobusové dopravy v Olomouci – dopravní reportáž

Střední škola automobilní Kyjov – školní video

Orelské hody – delší sestřih z akce

Miroslav Žbiraka na Česko-rakouském plese – sestřih rozhovoru

Vystoupení souboru Cifra – ukázka ze záznamu

Hranolky Mc Cain – reklamní spot

NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY O STREAMOVÁNÍ

Co je to streamování a co všechno lze streamovat?

Přímý přenos, neboli streamování (Stream = proud) je technologie, která se zabývá přenosem audiovizuálních dat především na internetu. Z místa vysílání se signál po internetu dostává na streamovací server, který vysílaný signál zprostředkovává k cílovým uživatelům. Jednosuše řečeno – děláme video přímé přenosy z různých akcí, od kongresů, výukových konferencí a přednášek, přes debaty, kulturní akce, lékařské vzorové operace, sportovní utkání, až po svatby a pohřby.

Proč se může zvýšit počet zakázek díky streamování?

Streamování z konference, nebo z jiné akce, mohou sledovat důležití a zajímaví lidé nejen z České republiky. Díky tomu můžete získat nové kontakty z jiných regionů a navázat spolupráci s jinými tradičními značkami na trhu, což povede ke vzniku nových zakázek.

Jaký je systém streamování?

Nejčastěji využíváme streamování přes servery Facebook a YouTube.

Při streamování přes Facebook vysíláme z našeho profilu SAB Digital a zákazník tento přímý přenos sdílí na svých profilech. Přímý přenos na Facebooku je v současné době limitován maximální dobou 4 hodiny a maximální kvalitou 720p. Dojde-li k výpadku internetového signálu, vytváří se po obnovení spojení na profilu SAB Digital nový přímý přenos v novém příspěvku.

Při streamování přes server YouTube zákazník obdrží vygenerovaný odkaz na vysílání, případně i heslo pro vstup, pokud má zájem o kódovaný přímý přenos. Po zadání vygenerované internetové adresy se zobrazí okno s přímým přenosem. V závislosti na kvalitě internetového připojení a vytíženosti serveru může naskočení signálu přímého přenosu trvat i déle, než 5 minut. Pokud se Vám ihned neobjeví signál přímého přenosu, tak je nutné chvíli počkat, případně aktualizovat internetovou stránku klávesou F5. Při vysílání na YouTube je možná vyšší kvalita videa, ale není zde povoleno přenášet hudební skladby, které mají zaregistrovány autorská práva. Při porušení autorských práv dojde k blokaci přímého přenosu.

Jakou by mělo mít kvalitu internetové připojení?

Umíme nastavovat velikost a kvalitu obrazu a tím i upravovat datový tok. Na základě provedené zkoušky v místě vysílání nastavíme takovou velikost obrazu, která bude vyhovovat dané situaci. Při streamování obrazu v rozlišení SD (576p – velikost obrazu 720 x 576 bodů) je vyžadován datový tok 1,5 Mbit/s, pro streamování  v kvalitě HD (720p)  je nutný datový tok minimálně 4 Mbit/s a při kvalitě streamování Full HD (1080p) musí být datový tok až 8 Mbit/s. Internetové připojení by nemělo kolísat, jinak se přímý přenos může opožďovat, nebo trhat. Vhodnější je proto pevná linka, se stremováním přes Wifi máme špatné zkušenosti.

Mohou zákazníci sledovat streamování (přímý přenos) i na mobilu?

Streamujeme v normě H.264, kterou zvládají přehrávat všechny moderní mobilní telefony a tablety. Videa na Facebooku a YouTube dokáží přehrávat již všechna moderní multimediální zařízení. Pokud se zákazníkovi streamování zasekává, je to způsobeno většinou jeho špatným internetovým připojením. Abychom problémy se špatnou technickou výbavou zákazníků minimalizovali, můžeme vysílat v různých formátech (320 x 240, SD, HD Ready a Full HD). Má to tu výhodu, že zákazník si v přehrávači na YouTube může přepnout kvalitu přehrávání, kterou mu umožní jeho připojení k internetu, nebo vlastnosti jeho počítače. Je to stejné, jako při přehrávání videoklipů na YouTube.

(Foto: Pavel Albert, Moravská zemská knihovna)

Jakou máte technickou výbavu?

Náš televizní odbavovací systém pro streamování umožňuje profesionální úroveň Vašeho přímého přenosu. Živé prostřihy z více kamer, vkládání reklam, videí, titulků, prezentací, rozhovorů atd. Současně během streamování je možnost velkoplošné projekce přes HDMI a nahrávání do záznamu. S odbavovacím programem můžeme na vstupu propojit mixážní pult obrazu s rozlišením HD. Celkem můžeme dělat prostřih až z pěti kamer. K akci máme k dispozici i výkonné ozvučení, osvětlení a kompletní pořadatelskou službu.

Jaký je ceník streamování?

Náš ceník streamování a dalších doplňkových služeb Vám rádi představíme při osobním jednání. S našimi zákazníky se vždy snažíme domluvit podle jejich představ.

Proč využít služby SAB Digital?

Máme velké technické zkušenosti nejen ze streamováním, protože existujeme na trhu od roku 2002. Více o naší stabilní značce SAB Digital se dozvíte v záložce O nás.

Zviditelníte se v přímém přenosu nejen v České republice, můžete získat nové kontakty a zakázky, stanete se jedineční a nezaměnitelní, zařadíte se do komunity moderních firem, které umí využívat nové technologie a trendy ve svůj vlastní prospěch. Pomůžeme Vám nastartovat tyto pozitivní změny v růstu Vaší firmy.