Adam Zezula

Adam Zezula, uměleckým jménem Zezu nebo přezdívkou Zezulinho 🙂

Narodil jsem se v roce 1995 v Brně. Devět let jsem navštěvoval základní školu v Brně na Lesné. Po ukončení této školy v roce 2010 jsem začal studovat v Brně na Biskupském gymnáziu, kde jsem se seznámil právě s Broňou Berníkem, který měl na starost školní fotbalovou reprezentaci, ve které jsem hrál, protože fotbal byl od malička můj největší koníček. Zároveň se zájmem o hudbu.

Během čtyř let studia na gymnáziu jsem postupně začal pronikat do chodu agentury SAB DIGITAL a v roce 2013 jsem se stal oficiálním spolupracovníkem v agentuře. Ke spolupráci s agenturou mě vedl především můj zájem o hudební produkci a všechno s ní spojené, protože stejně jako fotbal byla od malička i hudba můj největší koníček. Konkrétně jsem hrál na klavír a skládám a komponuji hudbu. Proto mě také velmi lákala práce v agentuře SAB DIGITAL, protože zde byla možnost nahrávání a produkce hudby ve studiu.

V agentuře je mojí hlavní náplní práce právě hudební produkce, dále pracuji při živém streamování jako kameraman a videorežisér a podílím se také na střihu videí, grafických pracích a celkovém chodu agentury.

Po maturitě na Biskupském gymnáziu v roce 2014 jsem zahájil studium na Vysokém učení technickém v Brně na fakultě podnikatelské, obor ekonomika a procesní management. V současné době stíhám studium na VŠ i práci v agentuře současně.

Hudba

K hudbě mě od malička vedli moji rodiče, i když sami nikdy na žádný nástroj nehráli. Když mi bylo 6 let, přihlásili mě do základní umělecké školy v Brně Králově poli na hru na klavír a o rok později na té samé škole i na zpěv.
Klavíru jsem se věnoval dlouhých dvanáct let a povedlo se mi dosáhnout i několika menších úspěchů na soutěžích. Vystupoval jsem také na mnoha koncertech před početným i méně početným publikem.

 

Na promo video z mého absolventského koncertu, které mimo jiné obstarala naše agentura, se můžete podívat zde

Nicméně v roce 2014 jsem ukončil svoje působení na ZUŠ a věnuji se pouze kompozici vlastní hudební produkce a nahrávání ve studiu, ale ke hře na klavír se vždy rád vracím. Ke konci roku 2016 se mi právě jedna taková příležitost naskytla. Navázal jsem spolupráci s brněnskou kapelou Pohledy. Doprovázím je na klávesy, ale také jsem několik písní napsal do repertoáru jejich vlastní tvorby. Více o kapele Pohledy je zde.

Zpěvu už jsem se nevěnoval tak dlouhou dobu jako klavíru, protože ve svých 12 letech jsem musel skončit kvůli mutaci. Ovšem ve zpěvu jsem dosáhl také několik úspěchů na dětských soutěžích, ale přírodě člověk neporučí. Ke zpěvu jsem se později už aktivně nevrátil, ale pokud se naskytne příležitost, svůj hlas propůjčím, například pro již zmiňovanou kapelu Pohledy, ve které v současné době působím 🙂

Fotbal

Stejně jako hudbě jsem se od svých šesti let věnoval také fotbalu. Začal jsem ve fotbalovém klubu FC Soběšice. Ve svých patnácti letech jsem na půl roku hostoval v Dostě Bystrc, ale kvůli zranění jsem se vrátil zpět do Soběšic. Na gymnáziu jsem hrál za školní reprezentaci a odehrál téměř všechny zápasy.

Po absolvování dorostenecké kategorie jsem postoupil přímo do A teamu FC Soběšice, kde jsem půl roku nastupoval pravidelně do základní sestavy.

Po půl roce mi ovšem moji fotbalovou radost zhatily přetržené vazy v koleni a na dobu dvou let jsem musel aktivní tréning přerušit. Během těchto dvou let jsem podstoupil dvě operace, nicméně u fotbalu jsem nadále zůstal alespoň prostřednictvím trénování dětí, kterým jsem se věnoval rok. Po těchto dlouhých dvou letech jsem se počátkem roku 2017 opět začal dostávat do plné zátěže a pokud mi to zdraví dovolí, rád bych se fotbalu věnoval i v budoucnu.