Aktuality

Přehlídka automobilové techniky

Datum zveřejnění: 30.03.2015

O víkendu 25. 4. – 26. 4. 2015 pořádá Technické muzeum v Brně přehlídku automobilové techniky v areálu bývalých kasáren na ulici Terezy Novákové v Brně - Řečkovicích. Návštěvníci se mohou těšit na historická užitková vozidla, dobové prostředky hromadné dopravy nebo hasičskou a vojenskou techniku. Součástí je i doprovodný program, který určitě zaujme jak děti, tak dospělé.

Poslední dubnovou sobotu a neděli se mohou návštěvníci vydat do depozitáře Technického muzea v Brně, který se nachází v městské části Brno - Řečkovice. Po tyto dva dny tak budou mít návštěvníci příležitost vidět historické autobusy, trolejbusy a užitkové vozy, jež jsou v řečkovickém depozitáři umístěny. Dále se mohou návštěvníci těšit na ukázky hasičské techniky v akci a pro děti budou připraveny různé hry a soutěže. Na své si přijdou také fanoušci vojenské techniky. Nejoblíbenější atrakcí jsou pak okružní jízdy historickými autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Zájemci dostanou možnost vydat se na projížďku v časovém rozmezí od 10.00 do 16.40 hodin. Z důvodu velkého zájmu bude letos zkrácen interval mezi jendotlivými odjezdy na 40 minut. Na jednotlivé odjezdy je třeba z důvodu omezené kapacity vozidel předem zakoupit jízdenku.

Mimo exponáty Technického muzea v Brně se též představí i souprava autobusu Škoda 706RTO s přívěsem Karosa B40 Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice, či vozidlo Multicar 21/M z roku 1964 Tatra klubu Kolín. V sobotu 25.4.2015 v 15 hodin proběhne ukázka bitvy v Ardenách v podání modelů tanků v měřítku 1 : 6.

Areál bude pro veřejnost zpřístupněn v sobotu a v neděli od 9.00 do 17.00 hodin. Pro pohodlí návštěvníků nebudou chybět ani stánky s občerstvením či s upomínkovými předměty. Akce tak bude ideální příležitostí pro zajímavý a netradiční výlet. Vstup do areálu bude zpoplatněn částkou 20,- Kč. Volný vstup budou mít ZTP a děti do výšky 130 cm. Vchod do areálu bývalých kasáren leží přímo u zastávky linek č. 41, 71 „Žilkova“, případně je dostupný pěšky od konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích.

 

Fotografie z minulého roku:

Galerie