Aktuality

Tip na prázdniny: Mnichov

Datum zveřejnění: 30.06.2014

Pozy typu P jsou v Mnichově stále v provozu. Původně měly být vyřazeny ke konci roku 2013 v souvislosti s novými dodávkami tramvajových vozů Avenio. Zprovoznění nových tramvajových vozů Avenio však provázejí nečekané technické problémy. Nové tramvaje tak od října, kdy byly dodány první kusy do mnichovského dopravního podniku, až do dnešního dne nebyly zprovozněny do turnusového provozu pro pravidelnou dopravu.

Zkušební jízdy s cestujícími však již od měsíce června probíhají. Proto lze očekávat, že nejpozději po prázdninách začnou být nové vozy Avenio nasazovány do pravidelného provozu a tím dojde k postupnému vyřazení vozů P.

Mnichovský dopravní podnik MVG má v současnousti už jen 5 těchto vozů, které jsou nasazovány jen v pracovní dny na tramvajové linky 21/22.

Nasazení vozů P a jejich jízdní řád nejdete ke stažení zde.

Aktuální přehled vozidel v Mnnichově a jejich technická data najdete zde.

Vzhledem k občasnému nasazování nových tramvají Avenio se stává, že některé dny jezdí již jen jedna souprava z výše uvedeného jízdního řádu. Většinou jezdí 2 - 3 soupravy, pokud budete mít štěstí, narazíte na 4 soupravy.

Pokud pojedete do Mnichova o víkendu, tak nezoufejte, můžete se alespoň svézt historickou tramvají. Běžně používaná historická tramvaj typu M4 ev. č.   2414/3407 má letos drobné technické problémy a pokud nemůže vyjet, nahrazuje ji vůz typu P ev. č. 2030. Ve večerních víkendových hodinách bývají vozy P zase občas v provozu jako komerční zvlášní jízda - Párty Tram. S trochou štěstí tak můžete i o víkendu narazit na vozy typu P.

Informace o víkendové tramvajové lince v Mnichově najdete zde

Video:

2014 / 5 - Poslední vozy P v Mnichově (SAB Digital)

Galerie