Streamování

 

Aktuální streamování - okno s nejbližším veřejným přímým přenosem

 

Pokud se zrovna nevysílá žádný nekódovaný přímý přenos, vidíte ve vysílacím okně monoscop.

Načítání streamování (přímého přenosu) může trvat i přes 5 minut, prosíme o trpělivost při načítání.

 

Ukázky streamování (záznamy přímých přenosů)


Eurokonference Rodina a Profese z Valdštejnského paláce, sálu Senátu Parlamentu ČR

Konference Tour de Fleet z brněnského Masarykova okruhu

Severský literární salón, Moravská zemská knihovna v Brně

Závod Schody až nahoru na nejvyšší budově v ČR, brněnském AZ Toweru

Mezinárodní pohřeb P. Vojtěcha Václava Málka, O.H. z kostela svatého Leopolda v Brně

 

Nejčastěji kladené otázky o streamování

 

CO JE TO STREAMOVÁNÍ?


Přímý přenos, neboli streamování (Stream = proud) je technologie, která se zabývá přenosem audiovizuálních dat především na internetu. Z místa vysílání se signál po internetu dostává na streamovací server, který vysílaný signál zprostředkovává k cílovým uživatelům. Jednosuše řečeno - děláme video přímé přenosy z různých akcí, od kongresů, výukových konferencí a přednášek, přes debaty, kulturní akce, lékařské vzorové operace, sportovní utkání, až po svatby a pohřby.


PROČ MUŽETE ZVÝŠIT POČET SVÝCH ZAKÁZEK PROSTŘEDNICTVÍM STREAMOVÁNÍ?


Streamování z konference, nebo z jiné akce, mohou sledovat důležití a zajímaví lidé nejen z České republiky. Díky tomu můžete získat nové kontakty z jiných regionů a navázat spolupráci s jinými tradičními značkami na trhu, což povede ke vzniku nových zakázek.


JAKÝ JE SYSTÉM VAŠEHO STREAMOVÁNÍ?


Nejčastěji využíváme streamování přes server YouTube, nebo Facebook. Při streamování přes server YouTube od nás zákazník obdrží vygenerovaný odkaz na vysílání, případně i heslo pro vstup, pokud má zájem o kódovaný přímý přenos. Po zadání vygenerované internetové adresy se zobrazí okno s přímým přenosem. V závislosti na kvalitě internetového připojení a vytíženosti serveru může naskočení signálu přímého přenosu trvat i déle, než 5 minut. Pokud se Vám ihned neobjeví signál přímého přenosu, tak je nutné chvíli počkat, případně aktualizovat internetovou stránku klávesou F5. Při streamování přes Facebook vysíláme z našeho profilu SAB Digital a zákazník tento přímý přenos sdílí na svém profilu pro své potřeby. Přímý přenos na Facebooku je v současné době limitován maximální dobou 4 hodiny a maximální kvalitou 720p.


JAKÉ MOHOU NASTAT PROBLÉMY PŘI STREAMOVÁNÍ?


Výpadek elektrického proudu, nebo internetového připojení.
Špatná kvalita, nebo kolísavé připojení k internetu v místě vysílání (například u WiFi).
Nefunkční, špatné, nebo zastaralé ozvučení v sále.
Špatné připojení, nebo zastaralý a pomalý počítač na straně zákazníka.


UMÍTE VYŘEŠIT TYTO PROBLÉMY?


Výpadek elektrického proudu, nebo internetového připojení musí opravit vždy provozovatel. Nejprve vždy uděláme zkoušku připojení v daném místě vysílání a to s dostatečným časovým předstihem, abychom zjistili, zda je vůbec možné streamování, případně za jakých podmínek. Stejně tak vyzkoušíme ozvučení v sále, pokud ozvučení bude staré, nebo špatně uzemněno, což se může projevovat brumem nebo praskáním, můžeme Vám nabídnout i naše ozvučení.


JAKOU BY MĚLO MÍT KVALITU INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ?


Streamování v kvalitě televizního vysílání SD (velikost obrazu 720 x 576 bodů) je velmi technicky i finančně náročný z důvodu velkého objemu dat, které proudí v datovém toku. My umíme nastavovat velikost obrazu při vysílání a tím i upravovat datový tok. Na základě provedené zkoušky v místě vysílání nastavíme takovou velikost obrazu, která bude vyhovovat dané situaci. Při streamování obrazu v rozlišení 320 x 240 bodů je datový tok kolem 400 - 600 Kbps. Minimální datový tok by proto měl být směrem ven (upload) kolem 1000 Kbps a neměl by kolísat. Streamujeme i v kvalitě HD, zde je ale nutný datový tok minimálně 4000 Kbps.


MOHOU ZÁKAZNÍCI SLEDOVAT STREAMOVÁNÍ (PŘÍMÝ PŘENOS) I NA MOBILU?


Streamujeme v normě H.264, kterou zvládají přehrávat všechny moderní mobilní telefony a tablety. U některých zařízení je ale potřeba doinstalovat kodek, nebo aktualizaci systému. Pokud Váš mobilní telefon dokáže normálně přehrávat videa z YouTube, nemusí se nic instalovat. Pokud se zákazníkovi streamování zasekává, je to způsobeno jeho špatnou technickou výbavou. Abychom problémy se špatnou technickou výbavou zákazníků minimalizovali, můžeme vysílat ve třech různých formátech (320 x 240, SD a HD). Má to tu výhodu, že zákazník si v přehrávači na YouTube může přepnout kvalitu přehrávání, kterou mu umožní jeho připojení k internetu, nebo vlastnosti jeho počítače. Je to stejné, jako při přehrávání videoklipů na YouTube.


(foto: Pavel Albert, Moravská zemská knihovna)


JAKOU MÁTE TECHNICKOU VÝBAVU?


Náš televizní odbavovací systém pro streamování umožňuje profesionální úroveň Vašeho přímého přenosu. Živé prostřihy z více kamer, vkládání reklam, videí, titulků, prezentací, rozhovorů atd. Současně během streamování je možnost velkoplošné projekce přes HDMI a nahrávání do záznamu. Přímý přenos můžeme vysílat až s desíti kamerami s rozlišením HD. K akci můžeme rovněž dodat výkonné ozvučení, osvětlení a kompletní pořadatelskou službu.


JAKÝ JE CENÍK STREAMOVÁNÍ?


Náš ceník streamování a dalších doplňkových služeb Vám rádi představíme při osobním jednání. S našimi zákazníky se vždy snažíme domluvit podle jejich představ.


MÁTE NĚJAKÉ BONUSY PRO ZÁKAZNÍKY?


O našich speciálních akcích nejen pro stramování, ale i pro další multimediální služby se dozvíte zde, máme speciální akce pro naše stálé a V.I.P. zákázníky, kterými se můžete stát i Vy.


PROČ VYUŽÍT SLUŽBY ZROVNA Z SAB DIGITAL?


Máme velké technické zkušenosti nejen ze stramování, protože naše stabilní značka SAB DIGITAL existuje na trhu od roku 2002 a bez problémů přežila i ekonomickou krizi. Více informací o nás, naši historii včetně našich úspěchů, ale i neúspěchů, si můžete zcela otevřeně přečíst zde.

Zviditelníte se v přímém přenosu nejen v České republice, můžete získat nové kontakty a zakázky, stanete se jedineční a nezaměnitelní, zařadíte se do komunity moderních firem, které umí využívat nové technologie a trendy ve svůj vlastní prospěch. Pomůžeme Vám nastartovat tyto pozitivní změny v růstu Vaší firmy.


PŘIHLÁŠENÍ DO SAB VIP GOLD CLUBU - SOUKROMÉ STREAMOVÁNÍ

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9